آدرس: تهران ، آزادگان جنوب , بلوار دکتر عبیدی ، خیابان جلال ، خیابان نخ زرین تماس بگیرید:7-44545382-021 ایمیل: info@patanjameh.com
آدرس: تهران ، آزادگان جنوب , بلوار دکتر عبیدی ، خیابان جلال ، خیابان نخ زرین تماس بگیرید:7-44545382-021 ایمیل: info@patanjameh.com

سبد خرید

مجموع: 0
آرشیو مطالب

 2 خاصیت آلوئه‌ورا برای زیبایی و سلامت مو

2 خاصیت آلوئه‌ورا برای زیبایی و سلامت مو

آلوئه‌ورا این ساکولنت بسیار محبوب می‌تواند برای بسیاری از بیماری‌های مرتبط با مو معجزه کند و این روزها در غالب آب‌رسان، ماسک و ژل به عنوان محصولات مراقبت از پوست و مو طرفداران زیادی دارد. این گیاه کاکتوس برای هزاران سال به‌خاطر خواص دارویی و سلامتی که برای زیبایی پوست و مو داشته، مورد توجه قرار گرفته است. تا جایی‌که مصریان باستان آن را گیاه جاودانگی می‌نامیدند و آلوئه‌ورا عنصر اصلی روتین‌های زیبایی کلئوپاترا و نفرتیتی بود.

تحقیقات ده‌ها کاربرد بالقوه، از بهبود سلامت روده گرفته تا پاک‌سازی پسوریازیس را در طول هزاران سال گذشته برای آلوئه‌ورا کشف کرده . یکی از این حوزه‌های پرکاربرد و پرطرفدار استفاده از آلوئه‌ورا برای مراقبت از مو است. در این مقاله شما را با فواید آلوئه‌ورا برای مراقبت از مو و نحوه‌ی استفاده از آن آشنا خواهیم کرد و بررسی می‌کنیم که محصولات مراقبتی حاوی آلوئه‌ورا تا چه حد برای مراقبت از مو موثر هستند.

۱. ایجاد رطوبت طولانی مدت برای مو

آلوئه‌ورا یک ماده‌ی مرطوب کننده است که در ایجاد رطوبت طولانی مدت که می‌توانید ببینید و احساس کنید، شگفت‌انگیز عمل می‌کند. استفاده از آن بر روی مو، از دست دادن رطوبت تار موها را کاهش و توانایی جذب رطوبت از محیط را به پوست و مو می‌دهد. این ماده علاوه بر اینکه باعث افزایش درخشندگی تار موها می‌شود به افزایش نرمی و حالت‌پذیری آن نیز کمک می‌کند.

۲. ایجاد تعادل pH در مو

اما فراتر از این‌ها آلوئه‌ورا توانایی ایجاد تعادل pH در مو، پوست و پوست سر را دارد. با توجه به اینکه بسیاری از مشکلات پوست سر به دلیل عدم تعادل pH ایجاد می‌شود، استفاده از آلوئه‌ورا می‌تواند نقش بسیار زیادی در سلامت بدن ما داشته باشد و افزودن آلوئه‌ورا ورا به عادات مراقبتی به یک دارایی ارزشمند تبدیل می‌شود. اما این را در نظر داشته باشید که واکنش همه‌ی افراد به مواد مختلف حتی مواد طبیعی متفاوت است و باید درمانی را انتخاب کنید که بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد.

 

برچسب ها:

نظرات کاربران
ارسال نظر